Top

WordPress – dlaczego warto?

Strona własnej firmy lub marki to w obecnych czasach obowiązek jeżeli chcemy zrealizować swoje założenia biznesowe. Może zależy Tobie na zwiększeniu zysków, a może na większej rozpoznawalności swoich produktów – podstawą tego jest strona internetowa.

Większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd wizualny swojej strony oraz jej możliwości funkcjonalne. Warto jednak zauważyć, że kluczowym elementem jest system CMS, który ma ogromny wpływ na komfort pracy ze stroną. Naszym klientom polecamy platformę WordPress i niniejszym wpisem mamy zamiar przybliżyć i Tobie jej zalety.

Czym jest CMS?

CMS to skrót od Content Management System, czyli oznacza System Zarządzania Treścią. Jest to oprogramowanie, które pozwala na intuicyjną edycję elementów strony poprzez przyjazny interfejs. System ten pozwala na zarządzanie swoim serwisem bez potrzeby znajomości zasad kodowania, dzięki czemu wszystkie operacje można wykonać samodzielnie przy pomocy edytora wizualnego.

Jednak CMS to również inne możliwości, niż tylko edycja treści oraz zdjęć. System ten pozwala również na dodawanie nowych podstron oraz szybkie wprowadzenie dodatkowej funkcjonalności – map, formularzy kontaktowych oraz integracji z mediami spółecznościowymi.

Odpowiednie wykorzystanie tego oprogramowania pozwala na kompleksową obsługę całej strony. Możliwe jest dodawanie nowych galerii, aktualności, prowadzenie bloga, a nawet samodzielne pozycjonowanie przy pomocy wtyczek SEO.

Oczywiście intuicyjność całego procesu, czytelność interfejsu oraz prostota zarządzania jest zależna od konkretnego systemu CMS, a na rynku możemy znaleźć ich wiele.

Czym jest WordPress?

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów CMS, który jest najchętniej wykorzystywaną platformą tego typu. Nieoficjalne dane mówią, że już co piąta strona wykonywana jest właśnie na WordPress’ie – oznacza to, że użytkownicy ufają temu oprogramowaniu i chętnie po nie sięgają.

System ten oparty jest o licencję GNU – General Public License. Oznacza to, że jest całkowicie darmowy i nie wymaga żadnych opłat do działania. Można go pobierać, instalować, modyfikować i udostępniać – bez płacenia oraz proszenia o zgodę.

Dlaczego właśnie WordPress?

wordpress dlaczego warto

Na rynku można znaleźć kilka większych i popularnych systemów – są nimi WordPress, Joomla oraz Drupal. Poza tym są również platformy skupiające się na ecommerce, czyli sklepach internetowych – np. Prestashop. Możliwości jest naprawdę sporo.

Jako firma zajmująca się tworzeniem stron www mamy doświadczenie z wieloma platformami, jednak naszym klientom zawsze polecamy WordPress. Jest on naszym zdaniem najlepszy i najbardziej intuicyjny, a na tle konkurencji wyróżnia się właśnie prostotą działania oraz szybkim dostępem do najważniejszych opcji.

Łatwa obsługa

WordPress jest po prostu intuicyjny. Interfejs jest czytelny, a wszystkie opcje umieszczone są w takich miejscach, że dostęp do nich jest maksymalnie ułatwiony. Warto również dodać, że panel administracyjny jest dostępny w polskiej wersji językowej, a wszystkie elementy zostały dobrze przetłumaczone.

Stabilność

WordPress charakteryzuje się szybkim i stabilnym działaniem, co jest ogromnym plusem. Trudno spotkać jakieś błędy w kodzie systemu, a nawet strona rozbudowana o zaawansowane funkcjonalności działa w poprawny sposób.

Wtyczki

Jako jeden z najpopularniejszych systemów CMS, WordPress może pochwalić się ogromną ilością dodatków. Bez problemu można na swojej stronie umieścić formularze kontaktowe, mapy, galerie zdjęć oraz inne, ciekawe funkcjonalności. Większość wtyczek jest darmowa, a dopiero bardzo profesjonalne pluginy są płatne. Współpracując z projektantem możemy zgłosić zapotrzebowanie na konkretne funkcje, a on dobierze odpowiednie rozwiązania.

Pozycjonowanie

Warto zauważyć, że WordPress został zaprojektowany w taki sposób, aby był całkowicie zgodny ze standardami sieciowymi. Strony i blogi wykonane w oparciu o tę platformę szybko i sprawnie indeksują się w wyszukiwarkach Google, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dobrych pozycji.

Dodatkowo możliwe jest zainstalowanie specjalnych wtyczek SEO, które pozwalają na bardziej zaawansowane zabiegi pozycjonujące, jak zmianę tytułów oraz ustawianie słów kluczowych. Wtyczki SEO dają również wskazówki, które pomagają w lepszym pozycjonowaniu treści na stronie.

Podsumowując

WordPress to bardzo dobra, jeśli nie najlepsza platforma CMS. Pozwala na kompleksową edycję strony, aktualizację treści, dodawanie zdjęć oraz wzbogacanie serwisu o dodatkowe funkcjonalności. Pozwala na to wszystko, ale jednocześnie robi to w sposób bardzo prosty oraz intuicyjny, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie z zarządzaniem swoją stroną internetową lub blogiem. Jednocześnie jest to system bardzo stabilny, niezawodny oraz wspierający pozycjonowanie strony. Czego chcieć więcej?