Top

Sklep internetowy – produkty

sklep internetowy produkty

Sklep internetowy – na czym najczęściej się skupiamy? Wiele osób skupia się na grafice, jakości kodu, platformie oraz wielu innych elementach sklepu internetowego. Jednocześnie te same osoby potrafią ignorować najistotniejszy czynnik skuteczności sklepu – prezentację produktu.

Nawet najlepszy sklep internetowy może nie przynosić zysków, jeżeli produkty zostaną nieprawidłowo przedstawione. Warto zauważyć, że klienci online nie mają możliwości dotknięcia i sprawdzenia interesującego ich przedmiotu. Decyzję o zakupie podejmują więc na podstawie prezentacji produktu w Twoim sklepie.

Sklep internetowy – zdjęcia produktu

sklep internetowy przedstawienie produktu

Zdjęcia to chyba najważniejszy element, który pomoże klientowi w podjęciu decyzji. Nawet najlepiej wykonany sklep nie pomoże, jeżeli produkty będą prezentowane słabej jakości, rozmazanymi fotografiami lub co gorsza – zdjęć w ogóle nie będzie.

Dobre zdjęcia można przygotować nawet bez specjalistycznego sprzętu – wystarczy aparat oraz jednolite tło (duża kartka papieru lub tanie tła fotograficzne do kupienia w sklepie). Oczywiście najlepszym wyborem byłyby zdjęcia wykonywane przez profesjonalistę, ale nie zawsze możemy sobie na to pozwolić.

Jeżeli sprzedajemy własne produkty to zawsze warto zwrócić uwagę, aby były dobrej jakości, bez zamazań lub tzw. szumów oraz aby prezentowały jak najlepiej nasz produkt. Dobrym wyborem jest wykonanie kilku zdjęć w taki sposób, aby pokazać przedmiot z każdej strony.

Natomiast w wielu przypadkach możemy posiłkować się oficjalnymi zdjęciami producenta, jeżeli takie są dostępne. Zawsze warto również skontaktować się i poprosić o zgodę – często producenci zgadzają się na takie rozwiązanie, ponieważ im również zależy, aby ich produkty były odpowiednio prezentowane.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wykonanie filmiku, który przedstawia produkt. Jest to szczególnie polecany w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń – wszelkie wideo ukazujące działanie produktu lub jego recenzje są mile widziane.

Sklep internetowy – nazwa produktu

Często pomijany element lub wykonywany niedokładnie. Odpowiednia nazwa produktu może naprawdę spowodować zwiększone zainteresowanie naszym sklepem. Nikt nie lubi błądzić lub szukać na marne – z tego powodu dokładna nazwa może Ci skutecznie pomóc.

Ważne jest, aby nazwa jak najlepiej odzwierciedlała produkt, ale również przekazywała prawdziwe informacje. Nazwa ”Najlepszy produkt dla Twojej skóry” nic nie mówi klientowi, a wręcz odstrasza.

Zawsze zastosuj pełną, oryginalną nazwę produktu wraz ze wskazaniem szczegółowym. Jeżeli sprzedajesz pendrive to zaznacz w nazwie jakiej jest pojemności. Natomiast w przypadku ubrań koniecznie poinformuj o rozmiarze.

Sklep internetowy – opis produktu

sklep internetowy prezentacja produktu

Opis produktu powinien być w sklepie internetowym zwięzły i dokładny. Bez zbędnego przejaskrawiania oraz namawiania – klienci są uczuleni na tzw. nawijanie makaronu na uszy oraz zbędne namawianie.

Poinformuj o głównych zaletach produktu oraz jego działaniu. Umieść istotne informacje o budowie, składzie, parametrach technicznych lub innych niezbędnych elementach. Dzięki temu klienci będą dokładnie wiedzieli, co kupują.

Jak widzimy – prezentacja produktu w sklepie internetowym jest bardzo prosta. Nie trzeba silić się na wymyślne frazesy – podstawowe informacje przekazane w odpowiedni sposób są wystarczające. Do tego dobrej jakości zdjęcia oraz szczerze podejście – mamy dobrze zaprezentowany produkt. Naprawdę nie pomijajmy tego elementu w dążeniu do uzyskania idealnego sklepu internetowego. Oczywiście profesjonalny wygląd i sprawne działanie to podstawa, ale nawet najlepszy sklep nic nie sprzeda, jeżeli produkty będą źle przedstawione.